Themes - Astra - en to ca translation catalogue (1313 entries)

en:  Page Title
ca:  Títol de la pàgina

en:  Title Area
ca:  Àrea de títol

en: #1 Sales Funnel WordPress Builder.
ca: El maquetador d'embuts de vendes nº1 per al WordPress.

en: % Comments
ca: % comentaris

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %s Page
ca: Pàgina de %s

en: %s Settings
ca: Configuració del %s

en: & Free Shipping
ca: i enviament gratuït

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

en: 100 Italic
ca: 100 cursiva

en: 200 Italic
ca: 100 cursiva

en: 300 Italic
ca: 300 cursiva

en: 400 Italic
ca: 400 cursiva

en: 404 Not Found
ca: 404 no s'ha trobat

en: 404 Page
ca: Pàgina 404

en: 500 Italic
ca: 500 cursiva

en: 600 Italic
ca: 600 cursiva

en: 700 Italic
ca: 700 cursiva

en: 800 Italic
ca: 800 cursiva

en: 900 Italic
ca: 900 cursiva

en: About
ca: Quant a

en: Above Comments
ca: A sobre dels comentaris

en: Above Footer
ca: Sobre el peu de pàgina

en: Above Header
ca: Sobre la capçalera

en: Accent
ca: Èmfasi

en: Access extra conversion tools to make more profit from your eCommerce store
ca: Accediu a eines addicionals de conversió per obtenir més beneficis a la botiga de comerç electrònic

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Accessible Icon
ca: Icona accessible

en: Account
ca: Compte

en: Account Menu Color
ca: Color del menú del compte

en: Account URL
ca: URL del compte

en: Account Woo Navigation
ca: Navegació del compte del Woo

en: Account icon link
ca: Enllaç a la icona del compte

en: Activate
ca: Activa

en: Activated
ca: Activat

en: Activating
ca: S'està activant

en: Activating Importer Plugin
ca: Activant l'extensió importadora

en: Active
ca: Actiu

en: Add Custom HTML
ca: Afegeix HTML personalitzat

en: Add To Cart
ca: Afegeix a la cistella

en: Add To Cart Action
ca: Acció d'afegeix a la cistella

en: Add Widget
ca: Afegeix un giny

en: Add content conditionally in the various hook areas of the theme.
ca: Afegiu contingut de manera condicional en diverses àrees del tema.

en: Add custom text for cart button
ca: Afegeix text personalitzat per al botó de la cistella

en: Add payment title
ca: Afegeix un títol al pagament

en: Add widgets here:
ca: Afegeix ginys aquí:

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address Card
ca: Targeta d'adreça

en: Adds plus and minus buttons besides product quantity
ca: Afegeix botons de menys i més al costat de la quantitat del producte

en: Adds shipping text next to the product price.
ca: Afegeix text d'enviament al costat del preu del producte.

en: After
ca: Després

en: After Comments
ca: Abans dels comentaris

en: After Content
ca: Després del contingut

en: After Footer
ca: Després del peu

en: After Header
ca: Després del encapçalament

en: After Page
ca: Després de la pàgina

en: After Post
ca: Després de l'entrada

en: After Post Content
ca: Després del contingut de l'entrada

en: After Sidebar
ca: Després de la barra lateral

en: Align Center
ca: Alineació al centre

en: Align Justify
ca: Alineació justificada

en: Align Left
ca: Alineació a l'esquerra

en: Align Right
ca: Alineació a la dreta

en: Alignment
ca: Alineació

en: All Pages, All Posts, All Attachments
ca: Totes les pàgines, totes les entrades, tots els adjunts

en: Alternate CSS3 Logo
ca: Logotip CSS3 alternatiu

en: Alternate Pied Piper Logo (Old)
ca: Logotip de Pied Piper alternatiu (antic)

en: Anchor
ca: Àncora

en: Anchor Circle Check
ca: Àncora amb cercle de verificació

en: Anchor Circle Exclamation
ca: Àncora amb cercle d'exclamació

en: Anchor Circle Xmark
ca: Àncora amb cercle Xmark

en: Anchor Lock
ca: Àncora bloquejada

en: Angle Down
ca: Angle cap avall

en: Angle Left
ca: Angle cap a l'esquerra

en: Angle Right
ca: Angle cap a la dreta

en: Angle Up
ca: Angle cap amunt

en: Angles Down
ca: Angles cap avall

en: Angles Left
ca: Angles cap a l'esquerra

en: Angles Right
ca: Angles cap a la dreta

en: Angles Up
ca: Angles cap amunt

en: Archive
ca: Arxiu

en: Archive Columns
ca: Columnes d'arxiu

en: Archive Content Width
ca: Ample del contingut de l'arxiu

en: Archive Description
ca: Descripció de l'arxiu

en: Archive Title
ca: Títol del fitxer

en: Archive read time
ca: Temps de lectura de l'arxiu

en: Archives
ca: Arxius

en: Arrow Down
ca: Fletxa cap avall

en: Arrow Down 1 9
ca: Fletxa cap avall 1 9

en: Arrow Down 9 1
ca: Fletxa cap avall 9 1

en: Arrow Down A Z
ca: Fletxa cap avall A Z

en: Arrow Down Long
ca: Fletxa llarga cap avall

en: Arrow Down Z A
ca: Fletxa cap avall Z A

en: Arrow Left
ca: Fletxa esquerra

en: Arrow Left Long
ca: Fletxa llarga esquerra

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Assign Footer Menu
ca: Assigna el menú al peu

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: Astra Menu Settings
ca: Configuració del menú de l'Astra

en: Astra Settings
ca: Configuració d'Astra

en: Astra WordPress Theme
ca: Tema Astra del WordPress

en: Astra Works Seamlessly with WooCommerce!
ca: Astra funciona sense problemes amb WooCommerce!

en: At
ca: A

en: Atom
ca: Àtom

en: Audio Description
ca: Audiodescripció

en: Austral Sign
ca: Símbol de l'austral

en: Author
ca: Autor

en: Author Avatar
ca: Avatar de l'autor

en: Author Box with Social Share
ca: Quadre d'autor amb compartició social

en: Author name:
ca: Nom de l'autor:

en: Auto load previous posts
ca: Carrega automàticament les entrades anteriors

en: Automate your WordPress setup.
ca: Automatitzeu la configuració del WordPress.

en: Availability:
ca: Disponibilitat:

en: Avatar Width
ca: Amplada de l'avatar

en: Award
ca: Premi

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background Color-Image
ca: Imatge de color de fons

en: Background Overlay
ca: Fons de la superposició

en: Backward
ca: Cap enrere

en: Backward Fast
ca: Cap enrere ràpid

en: Backward Step
ca: Pas enrere

en: Bacon
ca: Cansalada

en: Bacterium
ca: Bacteri

en: Badge
ca: Insígnia

en: Bag Shopping
ca: Bossa de compra

en: Baht Sign
ca: Símbol del baht

en: Ban
ca: Prohibició

en: Bandage
ca: Embenatge

en: Banner Layout
ca: Disseny de bàner

en: Banner Min Height
ca: Alçada mínima del bàner

en: Barcode
ca: Codi de barres

en: Bars
ca: Barres

en: Bars Progress
ca: Barres de progrés

en: Base Colors
ca: Colors de base

en: Base Font
ca: Família tipogràfica base

en: Base Typography
ca: Tipografia de base

en: Baseball
ca: Beisbol

en: Baseball Bat Ball
ca: Bat de beisbol i pilota

en: Basket Shopping
ca: Cistella de la compra

en: Basketball
ca: Basquetbol

en: Bath
ca: Bany

en: Bed
ca: Llit

en: Before Comments
ca: Abans dels comentaris

en: Before Content
ca: Abans del contingut

en: Before Footer
ca: Abans del peu

en: Before Header
ca: Abans del encapçalament

en: Before Page
ca: Abans de la pàgina

en: Before Post
ca: Abans de l'entrada

en: Before Post Content
ca: Abans del contingut de l'entrada

en: Before Sidebar
ca: Abans de la barra lateral

en: Before Title
ca: Abans del títol

en: Bell
ca: Campana

en: Below
ca: A sota

en: Below Comments
ca: A sota dels comentaris

en: Below Footer
ca: A sota del peu de pàgina

en: Below Header
ca: Per sota de la capçalera

en: Bezier Curve
ca: Corba de Bézier

en: Bicycle
ca: Bicicleta

en: Binoculars
ca: Binocles

en: Biohazard
ca: Perill biològic

en: Bitcoin Sign
ca: Símbol del bitcoin

en: Block Editor
ca: Editor de blocs

en: Blog / Archive
ca: Bloc / Arxiu

en: Blog Description
ca: Descripció del blog

en: Blog Layout
ca: Disseny del blog

en: Blog Options
ca: Opcions del Bloc

en: Blog Page is when Latest Posts are selected to be displayed on a particular page.
ca: La pàgina del bloc és la que es fa servir quan cal mostrar les últimes entrades en una pàgina determinada.

en: Blog Title
ca: Títol del blog

en: Body Font
ca: Tipus de lletra del cos

en: Body Text
ca: Text del cos

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold 700
ca: Negreta 700

en: Bold 700 Italic
ca: Cursiva negreta 700

en: Bolt
ca: Cargol

en: Bomb
ca: Bomba

en: Book
ca: Llibre

en: Bookmark
ca: Marcador

en: Border
ca: Vora

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Border Radius
ca: Radi de la vora

en: Border Size
ca: Gruix de la vora

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: Borders
ca: Vores

en: Bottle Water
ca: Ampolla d'aigua

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom Border Color
ca: Color de la vora inferior

en: Bottom Border Size
ca: Mida de la vora inferior

en: Box
ca: Caixa

en: Box Background
ca: Fons de la caixa

en: Box shadow design options
ca: Opcions de disseny de l'ombra de la caixa

en: Boxed
ca: Encaixat

en: Brain
ca: Cervell

en: Brand
ca: Marca

en: Brands
ca: Marques

en: Brazilian Real Sign
ca: Símbol del real brasiler

en: Bread Slice
ca: Llesca de pa

en: Breadcrumb
ca: Ruta de navegació

en: Breadcrumb Overview
ca: Resum de la ruta de navegació

en: Breadcrumb Source
ca: Font de la ruta de navegació

en: Bridge
ca: Pont

en: Browse:
ca: Navega:

en: Bug
ca: Insecte

en: Bugs
ca: Insectes

en: Bus
ca: Autobús

en: Bus Simple
ca: Autobús senzill

en: Business
ca: Negocis

en: Button
ca: Botó

en: Button %s
ca: Botó %s

en: Button Background
ca: Fons del botó

en: Button Color
ca: Color del botó

en: Button Link
ca: Enllaç del botó

en: Button Presets
ca: Predefinicions dels botons

en: Button Style
ca: Estil de botons

en: Button Text
ca: Text del botó

en: Button Width
ca: Amplada del botó

en: Buttons
ca: Botons

en: By
ca: Per

en: By: %s
ca: Per: %s

en: CSS 3 Logo
ca: Logotip de CSS3

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar Check
ca: Calendari amb marca de verificació

en: Cancel Reply
ca: Cancel·la la resposta

en: Capitalize
ca: Capitals

en: Car
ca: Cotxe

en: Cart
ca: Cistella

en: Cart Button
ca: Botó de la cistella

en: Cart Button Text
ca: Text del botó de la cistella

en: Cart Click
ca: Clic a la cistella

en: Cart Click Action
ca: Acció al fer clic a la cistella

en: Cart Color
ca: Color de la cistella

en: Cart Icon
ca: Icona de la cistella

en: Cart Label
ca: Etiqueta de la cistella

en: Cart Label Position
ca: Posició de l'etiqueta de la cistella

en: Cart Page
ca: Pàgina de la cistella

en: Cart Tray
ca: Safata de la cistella

en: Cat
ca: Gat

en: Category
ca: Categoria

en: Cedi Sign
ca: Símbol del cedi

en: Cent Sign
ca: Símbol del centau

en: Center
ca: Centrat

en: Center Heavy 25/50/25
ca: Centre molt ampli 25/50/25

en: Chair
ca: Cadira

en: Change Cart Button Text
ca: Canvia el text del botó de la cistella

en: Changes single product variation layout to be displayed inline or stacked.
ca: Els canvis en el disseny de les variacions del producte es mostraran integrats o apilats.

en: Checkout
ca: Pagament

en: Checkout Button
ca: Botó de pagament

en: Chess
ca: Escacs

en: Choose Icon Colors
ca: Tria els color de les icones

en: Circle
ca: Cercle

en: City
ca: Ciutat

en: Classic Layout
ca: Disseny clàssic

en: Click here to assign a widget for this area.
ca: Feu clic aquí per assignar un giny per a aquesta àrea.

en: Click to edit this Row.
ca: Feu clic per editar aquesta fila.

en: Click to edit this element.
ca: Feu clic per editar aquest element.

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clone
ca: Clona

en: Clone, Delete element options
ca: Clona, suprimeix les opcions de l'element

en: Close
ca: Tanca

en: Close Cart Drawer
ca: Tanca el calaix de la cistella

en: Close Icon Color
ca: Color de la icona de tancar

en: Cloud
ca: Núvol

en: Code
ca: Codi

en: Collapse to Rows
ca: Redueix les files

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Colon Sign
ca: Símbol del colón

en: Color Type
ca: Tipus de color

[ctx: Color name]
en: Theme Color 1
ca: Color del tema 1

[ctx: Color name]
en: Theme Color 2
ca: Color del tema 2

[ctx: Color name]
en: Theme Color 3
ca: Color del tema 3

[ctx: Color name]
en: Theme Color 4
ca: Color del tema 4

[ctx: Color name]
en: Theme Color 5
ca: Color del tema 5

[ctx: Color name]
en: Theme Color 6
ca: Color del tema 6

[ctx: Color name]
en: Theme Color 7
ca: Color del tema 7

[ctx: Color name]
en: Theme Color 8
ca: Color del tema 8

[ctx: Color name]
en: Theme Color 9
ca: Color del tema 9

en: Colors & Background
ca: Colors i fons

en: Colors & Background Overview
ca: Vista general de colors i fons

en: Column
ca: Columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Comfort
ca: Confortable

en: Comment Counts
ca: Recompte de comentaris

en: Comment Page %s
ca: Pàgina %s de comentaris

en: Comment navigation
ca: Navegació de comentaris

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments Navigation
ca: Navegació de comentaris

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Communication
ca: Comunicació

en: Compact
ca: Compacte

en: Configure Menu from Here.
ca: Configurar el menú des d'aquí.

en: Contact
ca: Contacteu

en: Contact Us
ca: Contacteu-nos

en: Contained
ca: Contingut

en: Container
ca: Contenidor

en: Container Background
ca: Fons del contenidor

en: Container Border
ca: Vora del contenidor

en: Container Layout
ca: Disseny del contenidor

en: Container Overview
ca: Vista general dels contenidors

en: Container Structure
ca: Estructura del contenidor

en: Container Style
ca: Estil del contenidor

en: Container Width
ca: Amplada del contenidor

en: Container spacings
ca: Espaiats del contenidor

en: Container style will apply only when layout is set to either normal or narrow.
ca: L'estil del contenidor només s'aplicarà quan la disposició sigui normal o estreta.

en: Content
ca: Contingut

en: Content Alignment
ca: Alineació del contingut

en: Content Background
ca: Fons del contingut

en: Content Boxed
ca: Contingut encaixat

en: Content Color
ca: Color del contingut

en: Content Colors
ca: Colors del contingut

en: Content Font
ca: Tipus de lletra del contingut

en: Content Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del contingut

en: Content Images Box Shadow
ca: Ombra del quadre d'imatges de contingut

en: Content Layout
ca: Disseny del contingut

en: Content Link Color
ca: Color de l'enllaç del contingut

en: Content Width
ca: Amplada del contingut

en: Continue Shopping
ca: Continua comprant

en: Continue reading %s
ca: Continueu llegint %s

en: Convert more, earn more with extensive cart conversion features
ca: Converteix més, guanya més amb les característiques de conversió ampliades de la cistella

en: Copy
ca: Copia

en: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Powered by [theme_author]
ca: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Desenvolupat per [theme_author]

en: Core Blocks Spacing
ca: Espaiat dels blocs principals

en: Count Color
ca: Color del comptador

en: Course Columns
ca: Columnes del curs

en: Course Content Table
ca: Taula de contingut del curs

en: Course/Lesson Sidebar Layout
ca: Disseny de la barra lateral de cursos/lliçons

en: Course/Lesson Sidebar Style
ca: Estil de la barra lateral de curs/lliçó

en: Cover
ca: Cobertura

en: Cow
ca: Vaca

en: Create professional designed pixel perfect websites in minutes. Get access to 280+ pre-made full website templates for your favorite page builder.
ca: Creeu llocs web perfectes i dissenyats professionalment en qüestió de minuts. Obteniu accés a més de 280 plantilles prefetes de llocs web complets per al vostre constructor de pàgines preferit.

en: Creative Commons Noncommercial (Euro Sign)
ca: Creative Commons Noncommercial (Símbol de l'euro)

en: Creative Commons Noncommercial (Yen Sign)
ca: Creative Commons Noncommercial (Símbol del ien)

en: Crop
ca: Escapça

en: Crown
ca: Corona

en: Cruzeiro Sign
ca: Símbol del cruzeiro

en: Cubes
ca: Cubs

en: Currency Name
ca: Nom de la moneda

en: Currency Symbol
ca: Símbol de moneda

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Layouts
ca: Dissenys personalitzats

en: Custom Menu Text / HTML
ca: Text / HTML del menú personalitzat

en: Custom Post Types
ca: Tipus d'entrades personalitzades

en: Custom Text
ca: Text personalitzat

en: Custom Width
ca: Amplada personalitzada

en: Custom featured images size
ca: Mida personalitzada de les imatges destacades

en: Custom separator
ca: Separador personalitzat

en: Customize
ca: Personalitza

en: Customize Button Style.
ca: Personalitza l'estil del botó.

en: Customizer Setting
ca: Configuració del personalitzador

en: Customizing &#9656; %s
ca: Personalització &#9656; %s

en: Customizing ▸ %s
ca: Personalització ▸ %s

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Date
ca: Data

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivating
ca: S'està desactivant

en: Decide whether to isolate or integrate the module with the entry content area.
ca: Decidiu si aïllar o integrar el mòdul amb l'àrea de contingut de l'entrada.

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Layout
ca: Disseny per defecte

en: Default System Font
ca: Font del sistema per defecte

en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Design
ca: Disseny

en: Design 1
ca: Disseny 1

en: Design 2
ca: Disseny 2

en: Design 3
ca: Disseny 3

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop + Mobile
ca: Escriptori + mòbil

en: Details &#187;
ca: Detalls &#187;

en: Different Logo For Mobile Devices?
ca: Un logotip diferent per als dispositius mòbils?

en: Different Logo For Retina Devices?
ca: Un logotip diferent per als dispositius retina?

en: Different Transparent Logo
ca: Logotip transparent diferent

en: Differentiate Rows
ca: Diferencia les files

en: Digg Logo
ca: Logotip de Digg

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disable Above Header
ca: Desactiva a sobre de la capçalera

en: Disable Banner Area
ca: Desactiva l'àrea de bàner

en: Disable Below Header
ca: Desactiva a sota de la capçalera

en: Disable Breadcrumb
ca: Desactiva les molles de pa

en: Disable Featured Image
ca: Desactiva la imatge destacada

en: Disable Footer
ca: Desactiva el peu de pàgina

en: Disable Footer Widgets
ca: Desactiva els ginys del peu

en: Disable Header
ca: Desactiva la capçalera

en: Disable Menu
ca: Desactiva el menú

en: Disable Mobile Header
ca: Desactiva la capçalera per al mòbil

en: Disable Primary Header
ca: Desactiva la capçalera principal

en: Disable Product Navigation
ca: Desactiva la navegació de productes

en: Disable Sections
ca: Desactiva les seccions

en: Disable Title
ca: Desactiva el títol

en: Disable on Front Page?
ca: Voleu desactivar-ho a la portada?

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Display Cart Count
ca: Mostra el comptador a la cistella

en: Display Cart Title
ca: Mostra el títol de la cistella

en: Display Cart Total
ca: Mostra el total de la cistella

en: Display On
ca: Mostra a

en: Display Serial Number
ca: Mostra el número de sèrie

en: Display Settings
ca: Configuració de visualització

en: Distraction free checkout
ca: Pagament sense distraccions

en: Divider
ca: Separador

en: Divider Color
ca: Color del divisor

en: Divider Size
ca: Mida del divisor

en: Divider Type
ca: Tipus de divisor

en: Divider element
ca: Element divisor

en: Documentation
ca: Documentació

en: Dog
ca: Gos

en: Dollar Sign
ca: Símbol del dólar

en: Dong Sign
ca: Símbol del dong

en: Dotted
ca: De punts

en: Downloads, Orders grid view
ca: Baixades, visualització de la graella de comandes

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Dropdown Target
ca: Destinació del desplegable

en: Drupal Logo
ca: Logotip de Drupal

en: EDD Cart
ca: Cistella EDD

en: EDD Cart Icon Color
ca: Color de la icona de la cistella del EDD

en: EDD Single Product Sidebar
ca: Barra lateral de producte individual de EDD

en: Easy Digital Downloads Sidebar
ca: Barra lateral de Easy Digital Downloads

en: Ecommerce steps navigation
ca: Navegació per passos de comerç electrònic

en: Edge Browser
ca: Navegador Edge

en: Edge Legacy Browser
ca: Antic navegador Edge

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %s
ca: Edita %s

en: Education
ca: Educació

en: Egg
ca: Ou

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Enable Brand Color On Hover
ca: Activa el color de la marca en passar per sobre

en: Enable Breadcrumb
ca: Habilita la ruta de navegació

en: Enable Cross-sells
ca: Activa les vendes creuades

en: Enable On
ca: Actiu

en: Enable Post Excerpt
ca: Activa l'extracte a les entrades

en: Enable Quantity Plus and Minus
ca: Activa menys i més quantitat

en: Enable Scroll to Top
ca: Activa el desplaçament cap amunt

en: Enable Shipping Text
ca: Activa el text d'enviament

en: Enable Smooth Scroll to ID
ca: Activa el desplaçament suau a l'identificador

en: Enable Sticky Add to Cart
ca: Activa afegir al carret fix

en: Enable on Blog / Posts Page?
ca: Desactivar a Blog / pàgina d'entrades?

en: Enable on Complete Website
ca: Activat a tot el lloc web

en: Enabled
ca: Activat

en: Encourage last-minute purchases with extra conversion options at checkout
ca: Afavoreix les compres d'última hora amb opcions de conversió addicionals en finalitzar la compra

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
ca: Heu gaudit de %1$s? Deixeu-nos una valoració de %2$s. Apreciem molt el seu suport!

en: Enter valid email address!
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida!

en: Environment
ca: Entorn

en: Equal Width Columns
ca: Columnes de la mateixa amplada

en: Euro Sign
ca: Símbol de l'euro

en: Every %d Minutes
ca: Cada %d minuts

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Excerpt Word Count
ca: Recompte de paraules del resum

en: Extended spacing options
ca: Opcions ampliades d'espaiat

en: Extended typography options
ca: Opcions ampliades de tipografia

en: Extensive range of tools to help blog pages stand out.
ca: Destaca un ampli ventall d'eines per ajudar a destacar les pàgines del blog.

en: Extra Light 200
ca: Extralleugera 200

en: Extra Light 200 Italic
ca: Extra lleugera 200 cursiva

en: Extra conversion options for store product pages means extra profit!
ca: Opcions addicionals de conversió per a les pàgines de productes de la botiga representa beneficis addicionals.

en: Extra-Bold 800
ca: Extra negreta 800

en: Extra-Bold 800 Italic
ca: Cursiva extranegreta 800

en: Extra-Light 200
ca: Extra fina 200

en: Extras
ca: Extres

en: Extras option for product structure
ca: Opció addicional per a l'estructura del producte

en: Eye
ca: Ull

en: Fade
ca: Fos

en: Failed to Flush, try again later.
ca: No s'ha pogut netejar, torneu-ho a provar més tard.

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: File
ca: Fitxer

en: File Signature
ca: Signatura del fitxer

en: Fill
ca: Omplir

en: Film
ca: Pel·lícula

en: Filter
ca: Filtre

en: Finish your page on a high with amazing website footers
ca: Finalitza la pàgina amb peus de pàgina sorprenents per a pàgines web

en: Fire
ca: Foc

en: Firefox Browser
ca: Navegador Firefox

en: First Order
ca: Primera comanda

en: First Row, Next Columns 100 - 50/50
ca: Primera fila, columnes posteriors 100 - 50/50

en: Fish
ca: Peix

en: Flag
ca: Bandera

en: Flag Checkered
ca: Bandera seleccionada

en: Flag Usa
ca: Bandera d'EUA

en: Floppy Disk
ca: Disquet

en: Florin Sign
ca: Símbol del florí

en: Fluid layout
ca: Disseny fluid

en: Fly
ca: Volar

en: Flyout
ca: Volant

en: Folder
ca: Carpeta

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Extras
ca: Opcions addicionals de tipus de lletra

en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Font Weight
ca: Pes del tipus de lletra

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
ca: Extra gran

[ctx: Font size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Font size name]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Font size name]
en: Small
ca: Petita

en: Football
ca: Futbol

en: Footer
ca: Peu

en: Footer Bar
ca: Barra del peu

en: Footer Bar Layout 1
ca: Disseny de barra de peu 1

en: Footer Bar Layout 2
ca: Disseny de barra de peu 2

en: Footer Bar Overview
ca: Vista general del peu

en: Footer Bar Section 1
ca: Barra del peu 1

en: Footer Bar Section 2
ca: Barra del peu 2

en: Footer Builder
ca: Maquetador del peu de pàgina

en: Footer Layout
ca: Disseny del peu de pàgina

en: Footer Menu
ca: Menú del peu de pàgina

en: Footer Settings
ca: Configuració del peu

en: Footer Widget Area 1
ca: Àrea de ginys del peu 1

en: Footer Widget Area 2
ca: Àrea de ginys del peu 2

en: Footer Widget Area 3
ca: Àrea de ginys del peu 3

en: Footer Widget Area 4
ca: Àrea de ginys del peu 4

en: Footer Widgets
ca: Ginys del peu de pàgina

en: For
ca: Per a

en: Form Position
ca: Posició del formulari

en: Fort Awesome
ca: Font Awesome

en: Forward Step
ca: Pas endavant

en: Franc Sign
ca: Símbol del franc

en: Free WordPress Page Builder Plugin.
ca: Extensió gratuïta de construcció de llocs web per al WordPress.

en: Free WordPress Page Builder.
ca: Constructor gratuït per a pàgines del WordPress.

en: Frog
ca: Granota

en: Full Content
ca: Contingut complet

en: Full Size
ca: Mida completa

en: Full Width
ca: Amplada completa

en: Full Width / Contained
ca: Ample complet /Contingut

en: Full Width / Stretched
ca: Ample complet / Estirat

en: Full Width layout
ca: Disseny d'ample complet

en: Full-Screen
ca: Pantalla completa

en: Ghost
ca: Fantasma

en: Gift
ca: Regal

en: Gifts
ca: Regals

en: GitLab
ca: Gitlab

en: Glass Water
ca: Got d'aigua

en: Glasses
ca: Ulleres

en: Global Highlight
ca: Ressaltat global

en: Global Palette
ca: Paleta global

en: Global Sidebar Layout
ca: Disseny de la barra lateral global

en: Global Sidebar Style
ca: Estil de la barra lateral global

en: Global padding setting for WordPress Group, Column, Cover blocks, it can be overridden by respective block's Dimension setting.
ca: Configuració global de la separació per als blocs de grup, columna i portada del WordPress, es pot substituir per la configuració de dimensió del bloc respectiu.

en: Globe
ca: Globus

en: Go
ca: Vés

en: Google Logo
ca: Logotip de Google

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Grid
ca: Graella

en: Grid Column Layout
ca: Disseny de la columna de la graella

en: Grid, Masonry layout
ca: Disseny en graella, mur

en: Guarani Sign
ca: Símbol del guaraní

en: Guaranteed Safe Checkout
ca: Pagament segur garantit

en: Guitar
ca: Guitarra

en: Gun
ca: Pistola

en: H1 Font
ca: Tipus de lletra als títols H1

en: H2 Font
ca: Tipus de lletra als títols H2

en: H3 Font
ca: Tipus de lletra als títols H3

en: H4 Font
ca: Tipus de lletra als títols H4

en: H5 Font
ca: Tipus de lletra als títols H5

en: H6 Font
ca: Tipus de lletra als títols H6

en: HTML 5 Logo
ca: Logotip d'HTML 5

en: HTML Color
ca: Color de l'HTML

en: Hand
ca: Mà

en: Hands
ca: Mans

en: Hang Over Top
ca: Penja de la part superior

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Builder
ca: Maquetador de la capçalera

en: Header Button
ca: Botó de la capçalera

en: Header Cart Icon
ca: Icona de la cistella de capçalera

en: Header Layout
ca: Disseny de capçalera

en: Header Position
ca: Posició de la capçalera

en: Header Presets
ca: Configuracions predeterminades de la capçalera

en: Header Sections
ca: Seccions de capçalera

en: Header Settings
ca: Configuració de la capçalera

en: Header Type
ca: Tipus de capçalera

en: Header Types
ca: Tipus de capçalera

en: Heading
ca: Capçalera

en: Heading (H1-H6)
ca: Capçalera (H1-H6)

en: Heading 1
ca: Capçalera 1

en: Heading 2
ca: Capçalera 2

en: Heading 3
ca: Capçalera 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Heading Color
ca: Color de la capçalera

en: Heading Font
ca: Tipus de lletra de la capçalera

en: Headings
ca: Encapçalaments

en: Headings Font
ca: Tipus de lletra de la capçalera

en: Heart
ca: Cor

en: Height
ca: Alçada

en: Helicopter Symbol
ca: Símbol d'helicòpter

en: Helpful Information
ca: Informació útil

en: Hide Cart Total Label
ca: Amaga l'etiqueta del total de la cistella

en: Hide Last Item in Menu on Mobile
ca: Amaga l'últim element del menú als mòbils

en: Hide cart total label if cart is empty
ca: Amaga l'etiqueta del total de la cistella si està buida

en: Hockey Puck
ca: Disc d'hoquei

en: Home
ca: Inici

en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal Content Alignment
ca: Alineació horitzontal del contingut

en: Horse
ca: Cavall

en: Horse Head
ca: Cap de cavall

en: Hospital User
ca: Hospital usuari

en: Hotdog
ca: Frànkfurt

en: Hourglass
ca: Rellotge de sorra

en: House Signal
ca: Símbol d'una casa

en: Hover
ca: En passar el ratolí

en: Hover / Active
ca: En passar per sobre / actiu

en: Hover Color
ca: Color en passar el ratolí

en: Hover Effect
ca: Efecte en passar el ratolí

en: Hryvnia Sign
ca: Símbol de la hrívnia

en: Hurricane
ca: Huracà

en: Ice Cream
ca: Gelat

en: Icon
ca: Icona

en: Icon Background Space
ca: Espaiat del fons de la icona

en: Icon Color
ca: Color de la icona

en: Icon Radius
ca: Radi de la icona

en: Icon Size
ca: Mida de la icona

en: Icon Spacing
ca: Espaiat de les icones

en: Icons
ca: Icones

en: If this color setting is not reflecting, check if colors are set from dedicated above, below or primary footer settings.
ca: Si aquesta configuració de color no es reflecteix, comproveu que els colors s'han establert des dels paràmetres dedicats a sobre o a sota del peu de pàgina principal.

en: Igloo
ca: Iglú

en: Image
ca: Imatge

en: Image Position
ca: Posició de la imatge

en: Image Ratio
ca: Relació de la imatge

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: Increased element count
ca: Nombre d'elements augmentat

en: Indent
ca: Sagnat

en: Indian Rupee Sign
ca: Símbol de la rupia índia

en: Industry
ca: Indústria

en: Info
ca: Informació

en: Inherit
ca: Heretat

en: Inline
ca: En línia

en: Inline Logo & Site Title
ca: Logo en línia i títol del lloc

en: Inner Column Spacing
ca: Espaiat de columnes internes

en: Inner Element Spacing
ca: Espaiat de l'element interior

en: Inner Elements Layout
ca: Disposició dels elements interiors

en: Inner Elements Spacing
ca: Espaiat dels elements interiors

en: Input Highlight
ca: Ressaltat d'entrada

en: Insert HTML text here.
ca: Inseriu text HTML aquí.

en: Inside
ca: Dins

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Internet-explorer
ca: Internet Explorer

en: It looks like the link pointing here was faulty. Maybe try searching?
ca: Sembla que l'enllaç que apunta aquí no funciona. Potser proveu de cercar?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no trobem aquesta pàgina. Potser voleu intentar amb una cerca.

en: Italic
ca: Cursiva

en: Item Divider
ca: Separador dels elements

en: Itunes Note
ca: Nota d'iTunes

en: Joomla Logo
ca: Logotip de Joomla

en: Key
ca: Clau

en: Kip Sign
ca: Símbol del kip

en: Label Color
ca: Color de l'etiqueta

en: Language Switcher element
ca: Element del commutador de llengües

en: Large
ca: Gran

en: Lari Sign
ca: Símbol del lari

en: Last Item in Menu
ca: Últim element al menú

en: Last Row, Previous Columns 50/50 - 100
ca: Última fila, columnes anteriors 50/50 - 100

en: Last Updated
ca: Darrera actualització

en: Latest Posts page is your site's front page when the latest posts are displayed on the home page.
ca: La pàgina d'últimes entrades és la pàgina d'inici del lloc quan es mostren les últimes entrades a la portada.

en: Latest posts page or when any page is selected as blog page
ca: Pàgina de darreres entrades o quan qualsevol pàgina és seleccionada com a pàgina de blog

en: Layout
ca: Disseny

en: Layout 1
ca: Disseny 1

en: Layout 2
ca: Disseny 2

en: Layout 3
ca: Disseny 3

en: Layout 4
ca: Disseny 4

en: Leaf
ca: Fulla

en: Learn More
ca: Apren més

en: Leave Review
ca: Deixa una ressenya

en: Leave a Comment
ca: Feu un comentari

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Heavy 50/25/25
ca: Esquerra molt ampla 50/25/25

en: Left Heavy 66/33
ca: Esquerre Heavy 66/33

en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Legacy
ca: Antic

en: Lemon
ca: Llimona

en: Letter Spacing
ca: Espaiat entre lletres

en: Lifestyle
ca: Estil de vida

en: Light 300
ca: Fina 300

en: Light 300 Italic
ca: Lleugera 300 cursiva

en: Line
ca: Línia

en: Line Height
ca: Alçada de la línia

en: Link
ca: Enllaç

en: Link / Text
ca: Enllaç / Text

en: Link / Text Color
ca: Enllaç / Color de text

en: Link Color
ca: Color d'enllaç

en: Link Hover Color
ca: Color d'enllaç al posar el cursor

en: Links
ca: Enllaços

en: Lira Sign
ca: Símbol de la lira

en: List
ca: Llista

en: Litecoin Sign
ca: Símbol del litecoin

en: Live Search
ca: Cerca en viu

en: Local font files not present.
ca: No hi ha fitxers de tipus de lletra locals.

en: Location
ca: Ubicació

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Log In
ca: Entra

en: Log in
ca: Entra

en: Logged In Account Menu
ca: Identificat en el menú del compte

en: Logged In View
ca: S'ha iniciat la sessió a la vista

en: Logged Out View
ca: Vista de sortida

en: Login URL
ca: URL d'inici de sessió

en: Logo
ca: Logotip

en: Logo Center
ca: Logotip centrat

en: Logo Color
ca: Color del logotip

en: Logo Left
ca: Logotip a l'esquerra

en: Logo Right
ca: Logotip a la dreta

en: Logo SVG Gap
ca: Espai del logotip SVG

en: Logo SVG Icon
ca: Icona SVG del logotip

en: Logo SVG Icon Color
ca: Color de la icona SVG del logotip

en: Logo Width
ca: Amplada del logotip

en: Loop End
ca: Fi de bucle

en: Loop Start
ca: Inici de bucle

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Main Sidebar
ca: Barra lateral principal

en: Make an instant connection with amazing site headers
ca: Fes una connexió instantània amb les capçaleres increïbles del lloc web

en: Make sidebars work harder to engage with Astra Pro
ca: Fa que les barres laterals funcionin millor amb l'Astra Pro

en: Make your header layouts look more appealing and sexy!
ca: Feu que els vostres dissenys de capçaleres siguin més atractius i sexis!

en: Manat Sign
ca: Símbol del manat

en: Map
ca: MapMapa

en: Margin
ca: Marge

en: Mars
ca: Mart

en: Maximize
ca: Maximitzar

en: Medal
ca: Medalla

en: Medium 500
ca: Mitjana 500

en: Medium 500 Italic
ca: Cursiva mitjana 500

en: Medium Large
ca: Mitjà gran

en: Membership Columns
ca: Columnes d’afiliació

en: Memory
ca: Memòria

en: Menu
ca: Menú

en: Menu
ca: Menú

en: Menu 2
ca: Menú 2

en: Menu 3
ca: Menú 3

en: Menu Breakpoint
ca: Punt de tall del menú

en: Menu Color
ca: Color del menú

en: Menu Font
ca: Tipus de lletra del menú

en: Menu Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del menú

en: Menu Hover Style
ca: Estil en passar el ratolí per sobre del menú

en: Menu Label
ca: Etiqueta de menú

en: Menu Spacing
ca: Espaiat del menú

en: Menu Toggle
ca: Alternar menú

en: Menus
ca: Menús

en: Meta Color
ca: Color de les metadades

en: Meta Font
ca: Tipus de lletra de les metadades

en: Meta Font Size
ca: Mida del tipus de lletra de les metadades

en: Meta Link Color
ca: Color de l'enllaç de les metadades

en: Microscope
ca: Microscopi

en: Middle
ca: Mig

en: Mill Sign
ca: Símbol del mill

en: Minimal
ca: Mínim

en: Minus Quantity
ca: Quantitat de menys

en: Minute %s
ca: Minut %s

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile Header
ca: Capçalera mòbil

en: Mobile Logo (optional)
ca: Logotip mòbil (opcional)

en: Mobile Menu
ca: Menú del mòbil

en: Mobile button
ca: Botó mòbil

en: Mobile screen
ca: Pantalla de mòbil

en: Modern cart layout
ca: Disseny modern de la cistella

en: Modern input style
ca: Estil d'entrada modern

en: Modern layout
ca: Disseny modern

en: Modern my-account page
ca: Pàgina moderna del compte

en: Modern order received layout
ca: Disseny modern de la comanda rebuda

en: Modern thank-you page design
ca: Disseny modern de la pàgina d'agraïment

en: Moon
ca: Lluna

en: More Options Available in Astra Pro!
ca: Més opcions disponibles a Astra Pro!

en: More color options
ca: Més opcions de color

en: More design controls
ca: Més controls de disseny

en: More design options
ca: Més opcions de disseny

en: More product galleries
ca: Més galeries de producte

en: More shop design layouts
ca: Més dissenys de botigues

en: More spacing options
ca: Més opcions d'espaiat

en: More typography options
ca: Més opcions tipogràfiques

en: Mosque
ca: Mesquita

en: Mosquito
ca: Mosquit

en: Motorcycle
ca: Motocicleta

en: Mountain
ca: Muntanya

en: Multi-column layouts
ca: Dissenys multicolumna

en: Music
ca: Música

en: My Account
ca: El meu compte

en: Naira Sign
ca: Símbol de la naira

en: Name
ca: Nom

en: Narrow
ca: Estret

en: Narrow Container Width
ca: Amplada reduïda del contenidor

en: Nav Menu
ca: Menú de navegació

en: Newer Comments
ca: Comentaris més recents

en: Newspaper
ca: Diari

en: Next
ca: Següent

en: Next %s
ca: %s següent

en: Nfc Symbol
ca: Símbol Nfc

en: No Page Headers Found
ca: No s'ha trobat cap capçalera de pàgina

en: No Sidebar
ca: Sense barra lateral

en: No plugin specified
ca: No s'ha especificat cap extensió

en: No post data found!
ca: No s'ha trobat cap dada d'entrada.

en: No products in the cart.
ca: No hi ha productes a la cistella.

en: No results found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Nonce validation failed
ca: Ha fallat la validació del nonce

en: None
ca: Cap

en: Not Equal
ca: No és igual

en: Note Sticky
ca: Nota fixada

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: The Cart Label on the header will be displayed by using shortcodes. Type any custom string in it or click on the plus icon above to add your desired shortcode.
ca: Nota: l'etiqueta de la cistella a la capçalera es mostrarà mitjançant codis curts. Escriviu-hi qualsevol cadena personalitzada o feu clic a la icona de més a dalt per afegir el codi curt desitjat.

en: Note: This description appear on %1$s archive for banner Layout 2.
ca: Nota: Aquesta descripció apareix a l'arxiu %1$s per al disseny del bàner 2.

en: Note: This title appear on %1$s archive for banner Layout 2.
ca: Nota: Aquest títol apareix a l'arxiu %1$s per al disseny del bàner 2.

en: Note: To get design settings in action make sure to enable Scroll to Top.
ca: Nota: Perquè funcioni la configuració del disseny en acció, assegureu-vos d'habilitar el desplaçament cap amunt.

en: Note: To get design settings in action make sure to select Header Position other than None.
ca: Nota: Per visualitzar la configuració del disseny en acció assegureu-vos que seleccioneu una posició de capçalera diferent de "Cap".

en: Note: To get design settings make sure to enable sticky add to cart.
ca: Nota: Per obtenir la configuració del disseny, assegureu-vos d'habilitar el fixament d'afegir a la cistella

en: Notes Medical
ca: Notes mèdiques

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Notice Position
ca: Posició de l'avís

en: Off-Canvas
ca: Fora del llenç

en: Off-Canvas Menu
ca: Menú fora del llenç

en: Offcanvas product filters
ca: Filtres de producte fora del llenç

en: Official
ca: Oficial

en: Older Comments
ca: Comentaris antics

en: Optimize your WooCommerce store for maximum profit with enhanced features
ca: Optimitzeu la botiga del WooCommerce per obtenir el màxim benefici amb funcions millorades

en: Options
ca: Opcions

en: Order
ca: Ordre

en: Order by
ca: Ordena per

en: Order note, Coupon field control
ca: Nota de comanda, control de camp del cupó

en: Out of stock
ca: Exhaurit

en: Outline
ca: Esbós

en: Outside
ca: Fora

en: Overlay Color
ca: Color de la superposició

en: Overline
ca: Sobreratllat

en: Padded layout
ca: Disseny amb farciment

en: Padding
ca: Separació

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page Background
ca: Fons de la pàgina

en: Page Header
ca: Capçalera de la pàgina

en: Page Headers
ca: Capçaleres de pàgina

en: Pager
ca: Paginador

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Palette
ca: Paleta

en: Paragraph Margin Bottom
ca: Marge inferior de paràgraf

en: Paste
ca: Enganxa

en: Pause
ca: Pausa

en: Payment Title
ca: Títol del pagament

en: Payments
ca: Pagaments

en: Paypal
ca: PayPal

en: Peace
ca: Pau

en: Pencil
ca: Llapis

en: Persistent checkout form data
ca: Dades persistents del formulari de pagament

en: Person
ca: Persona

en: Peseta Sign
ca: Símbol de la pesseta

en: Peso Sign
ca: Símbol del peso

en: Phone
ca: Telèfon

en: Pied Piper Logo
ca: Logotip de Pied Piper

en: Plane
ca: Avió

en: Please publish the changes and see result on the frontend.<br />[Slide in cart requires Cart added inside Header Builder]
ca: Si us plau, publiqueu els canvis i vegeu el resultat al frontal.<br />[El lliscament a la cistella requereix que s'afegeixi la cistella dins del Constructor de capçalera]

en: Plugin Successfully Activated
ca: Extensió activada amb èxit

en: Plugin Successfully Deactivated
ca: Plugin desactivat correctament

en: Plus Quantity
ca: Quantitat de més

en: Popup Padding
ca: Separació de la finestra emergent

en: Position
ca: Posició

en: Post Cards
ca: Targetes d'entrades

en: Post Comment
ca: Publica un comentari

en: Post Comment &raquo;
ca: Escriviu un comentari &raquo;

en: Post Content
ca: Contingut de l'entrada

en: Post Elements
ca: Elements de l'entrada

en: Post Meta
ca: Metadades de l'entrada

en: Post Order
ca: Ordre d'entrades

en: Post Per Page
ca: Entrades per pàgina

en: Post Spacing
ca: Espaiat de l'entrada

en: Post Title Font
ca: Tipus de lletra del títol de l'entrada

en: Post pagination
ca: Paginació d'entrades

en: Posts Filter
ca: Filtre d'entrades

en: Posts Query
ca: Consulta d'entrades

en: Posts Reveal Effect
ca: Efecte de revelació d'entrades

en: Posts Structure
ca: Estructura de les entrades

en: Predefined
ca: Predefinit

en: Prefix Label
ca: Etiqueta de prefix

en: Presets
ca: Predefinits

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous %s
ca: %s anterior

en: Price
ca: Preu

en: Primary
ca: Principal

en: Primary Footer
ca: Peu de pàgina principal

en: Primary Header
ca: Capçalera principal

en: Primary Header Button
ca: Botó principal de la capçalera

en: Primary Header Overview
ca: Vista general de capçalera principal

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Print
ca: Imprimeix

en: Proceed to checkout
ca: Vés a caixa

en: Product
ca: Producte

en: Product Archive
ca: Arxiu de productes

en: Product Options
ca: Opcions del producte

en: Product Sidebar
ca: Barra lateral del producte

en: Product Structure
ca: Estructura de producte

en: Product Structure Options
ca: Opcions de l'estructura del producte

en: Product Variation Layout
ca: Disseny de la variació del producte

en: Product description layouts
ca: Dissenys de la descripció del producte

en: Products
ca: Productes

en: Products Per Page
ca: Productes per pàgina

en: Products quick view
ca: Vista ràpida dels productes

en: Profile Text Color
ca: Color del text del perfil

en: Profile Type
ca: Tipus de perfil

en: Published
ca: Publicat

en: Quantity updater designs
ca: Dissenys de l'actualitzador de quantitat

en: Quote
ca: Cita

en: Radio
ca: Ràdio

en: Random
ca: Aleatori

en: Ratings
ca: Puntuacions

en: Read More
ca: Més informació

en: Read More &raquo;
ca: Llegeix més &raquo;

en: Read More »
ca: Llegeix més »

en: Read Post »
ca: Llegeix l'entrada »

en: Read Time
ca: Temps de lectura

en: Read more about %s
ca: Més informació sobre %s

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ca: Preparat per publicar la primera entrada? <a href="%1$s">Comenceu aquí</a>.

en: Real-time quantity updater
ca: Actualitzador de quantitat en temps real

en: Recover lost revenue automatically.
ca: Recupera els ingressos perduts automàticament.

en: Redirect To Cart Page
ca: Redirigeix a la pàgina de la cistella

en: Redirect To Checkout Page
ca: Redirigeix a la pàgina de pagament

en: Regular 400
ca: Normal 400

en: Regular 400 Italic
ca: Normal 400 cursiva

en: Related Posts
ca: Entrades relacionades

en: Related Posts by
ca: Entrades relacionades per

en: Related post link
ca: Enllaç a l'entrada relacionada

en: Related, Upsell product controls
ca: Relacionat, control de productes de venda dirigida

en: Remove Image Padding
ca: Elimina la separació de la imatge

en: Remove the padding around featured image when position is "None".
ca: Elimina la separació al voltant de la imatge destacada quan la posició sigui «cap».

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Reply
ca: Respon

en: Results Layout
ca: Disseny dels resultats

en: Retina Logo
ca: Logotip Retina

en: Reveal Effect
ca: Mostra l'efecte

en: Review Text
ca: Text de la ressenya

en: Review Text is required.
ca: El text de la ressenya és obligatori.

en: Review Title
ca: Títol de la ressenya

en: Review Title is required.
ca: El títol de la ressenya és obligatori.

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Right
ca: Dreta

en: Right Heavy 25/25/50
ca: Dreta molt ampla 25/25/50

en: Right Heavy 33/66
ca: Dreta Heavy 33/66

en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Ring
ca: Anell

en: Route
ca: Ruta

en: Ruble Sign
ca: Símbol del ruble

en: Rupee Sign
ca: Símbol de la rupia

en: Rupiah Sign
ca: Símbol de la rupia indonèsia

en: Sale badge modifications
ca: Modificacions de la insígnia de venda

en: Sale!
ca: Oferta!

en: Science
ca: Ciència

en: Scroll
ca: Desplaçament

en: Scroll To Top
ca: Vés a dalt

en: Scroll to Top
ca: Desplaça cap amunt

en: Search
ca: Cerca

en: Search Color
ca: Color de cerca

en: Search Results for:
ca: Resultats de la cerca per a:

en: Search Submit
ca: Cerca i envia

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Search results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Search...
ca: Cerca...

en: Secondary Menu
ca: Menú secundari

en: Section 1
ca: Secció 1

en: Section 1 Custom Text
ca: Text personalitzat de la secció 1

en: Section 2
ca: Secció 2

en: Section 2 Custom Text
ca: Text personalitzat de la secció 2

en: Section Background
ca: Fons de la secció

en: Section Placement
ca: Posició de la secció

en: Section Title
ca: Títol de la secció

en: Section Title Font
ca: Tipus de lletra del títol de la secció

en: See Library &#187;
ca: Vegeu la biblioteca &#187;

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Cart Icon
ca: Seleccioneu la icona de la cistella

en: Semi-Bold 600
ca: Semi negreta 600

en: Semi-Bold 600 Italic
ca: Cursiva seminegreta 600

en: Separated
ca: Separat

en: Separator
ca: Separador

en: Separator Color
ca: Color del separador

en: Services
ca: Serveis

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Shekel Sign
ca: Símbol del shekel

en: Shield
ca: Escut

en: Shipping Text
ca: Text d'enviament

en: Shop
ca: Botiga

en: Shop Archive Content Width
ca: Ample del contingut de l'arxiu de la botiga

en: Shop Card Design
ca: Disseny de la targeta de la botiga

en: Shop Card Structure
ca: Estructura de la targeta de la botiga

en: Shop Card Styling
ca: Estil de la targeta de la botiga

en: Shop Columns
ca: Columnes de la botiga

en: Shop Display Options
ca: Opcions de visualització de la botiga

en: Shop Layout
ca: Disseny de la botiga

en: Shop pagination
ca: Paginació de la botiga

en: Shop toolbar structure
ca: Estructura de la barra d'eines de la botiga

en: Shopping Cart
ca: Cistella de la compra

en: Short Description
ca: Descripció breu

en: Show Label
ca: Mostra l'etiqueta

en: Shower
ca: Dutxa

en: Shrimp
ca: Gamba

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sidebar Layout
ca: Disseny de la barra lateral

en: Sidebar Overview
ca: Vista general de la barra lateral

en: Sidebar Style
ca: Estil de la barra lateral

en: Sidebar Width
ca: Amplada de la barra lateral

en: Sidebar color options
ca: Opcions de color de la barra lateral

en: Sidebar spacing
ca: Espaiat de la barra lateral

en: Sidebar width will apply only when one of the above sidebar is set.
ca: L'amplada de la barra lateral s'aplica només quan està assignada una de les barres laterals de dalt.

en: Sidebar will only apply when container layout is set to normal.
ca: La barra lateral només s'aplicarà quan la disposició del contenidor sigui normal.

en: Sign up
ca: Registreu-vos

en: Signature
ca: Signatura

en: Sim Card
ca: Targeta SIM

en: Simplifying selling online with WordPress.
ca: Simplifica la venda en línia amb el WordPress.

en: Single
ca: Individual

en: Single Banner
ca: Bàner únic

en: Single Page
ca: Pàgina única

en: Single Post
ca: Entrada individual

en: Single Product
ca: Producte individual

en: Single Product Structure
ca: Estructura d'entrada individual

en: Single Row
ca: Fila única

en: Single post navigation control
ca: Control de navegació de l'entrada

en: Single post read time
ca: Temps de lectura d'una entrada

en: Site Accessibility
ca: Accessibilitat del lloc

en: Site Background
ca: Fons del lloc web

en: Site Builder
ca: Constructor de llocs web

en: Site Icon
ca: Icona del lloc web

en: Site Icons are what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. Upload one here! Site Icons should be square and at least 512 × 512 pixels.
ca: Les icones del lloc web són el que veieu a les pestanyes del navegador, a les barres d'adreces d'interès i a les aplicacions mòbils del WordPress. Puja'n un aquí! Les icones del lloc web han de ser quadrades i almenys de 512 × 512 píxels.

en: Site Identity
ca: Identitat del lloc

en: Site Identity Overview
ca: Vista general de la identitat del lloc

en: Site Layout Overview
ca: Vista general del disseny del lloc

en: Site Layouts
ca: Dissenys del lloc

en: Site Navigation
ca: Navegació del lloc

en: Site Navigation:
ca: Navegació del lloc:

en: Site Tagline Visibility
ca: Visibilitat del lema del lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Site Title & Logo
ca: Títol i logotip del lloc web

en: Site Title & Logo Settings
ca: Configuració del títol i logotip del lloc web

en: Site Title Visibility
ca: Visibilitat del títol del lloc web

en: Sitemap
ca: Mapa del lloc web

en: Size
ca: Mida

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Skull
ca: Calavera

en: Slack Logo
ca: Logotip del Slack

en: Slide Down
ca: Lliscar a baix

en: Slide In Cart
ca: Slide-In Cistella

en: Slide Up
ca: Deslizar amunt

en: Slide in Cart Width
ca: Slide-In Amplada de la Cistella

en: Slide-In
ca: Entrada de diapositives

en: Social Color
ca: Color de les xarxes socials

en: Social Icons
ca: Icones de xarxes socials

en: Social Icons %s
ca: Icones de xarxes socials %s

en: Social sharing options
ca: Opcions de compartició social

en: Solid
ca: Sòlid

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: Res no coincideix amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb algunes paraules claus diferents.

en: Sorry, something went wrong.
ca: Alguna cosa ha anat malament.

en: Sorry, you are not allowed to do this operation.
ca: No teniu permisos per fer aquesta operació.

en: Sorry, you cannot list resources.
ca: No podeu llistar els recursos.

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spider
ca: Aranya

en: Stack
ca: Pila

en: Stack on Responsive
ca: Apilar quan sigui adaptable

en: Star
ca: Estrella

en: Star Half
ca: Mitja estrella

en: Star Of David
ca: Estrella de David

en: Star Of Life
ca: Estrella de la vida

en: Start typing and press enter to search
ca: Comenceu a escriure i pressioneu la tecla ENTER per cercar

en: Starter Templates
ca: Plantilles inicials?

en: Steam Symbol
ca: Símbol del Steam

en: Sterling Sign
ca: Símbol de la lliura esterlina

en: Stick Above Header
ca: Fixa a sobre de la capçalera

en: Stick Below Header
ca: Fixa a sota de la capçalera

en: Stick Primary Header
ca: Fixa la capçalera principal

en: Sticky Add To Cart
ca: Afegeix a la cistella fixa

en: Sticky Add To Cart Colors
ca: Colors d'afegir a la cistella fixes

en: Sticky Header
ca: Capçalera fixada

en: Sticky Placement
ca: Ubicació de fixat

en: Sticky cart totals
ca: Totals de la cistella fixa

en: Sticky header
ca: Capçalera fixada

en: Sticky order review
ca: Revisió de la comanda fixa

en: Sticky product summary
ca: Resum del producte fix

en: Stopwatch
ca: Cronòmetre

en: Stopwatch 20
ca: Cronòmetre 20

en: Store
ca: Botiga

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Structure
ca: Estructura

en: StumbleUpon Logo
ca: Logotip de StumbleUpon

en: Style
ca: Estil

en: Sub Menu
ca: Submenú

en: Subheading
ca: Subtítol

en: Submenu
ca: Submenú

en: Submenu Animation
ca: Animació del submenú

en: Submenu Color
ca: Color del submenú

en: Submenu Container
ca: Contenidor del submenú

en: Submenu Divider
ca: Divisor del submenú

en: Successfully saved data!
ca: Les dades s'han desat correctament.

en: Summary, Payment background
ca: Resum, antecedents de pagament

en: Sun
ca: Sol

en: Supercharge your LearnDash website with amazing design features.
ca: Potencieu el lloc web LearnDash amb característiques de disseny sorprenents.

en: Superpowers
ca: Superpoders

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Surface Color
ca: Color de la superfície

en: Surface Colors
ca: Colors de la superfície

en: Synagogue
ca: Sinagoga

en: Syringe
ca: Xeringa

en: Table
ca: Taula

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tagline
ca: Lema

en: Tagline Font
ca: Tipus de lletra del lema

en: Tagline Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del lema

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Take Last Item Outside Menu
ca: Prendre l'últim element fora del menú

en: Take your blog to the next level with powerful design features.
ca: Porteu el blog al següent nivell amb potents característiques de disseny.

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Teeth
ca: Dents

en: Tenge Sign
ca: Símbol del tenge

en: Tent
ca: Tenda

en: Tents
ca: Tendes

en: Text / Icon
ca: Text / Icona

en: Text / Link
ca: Text / Enllaç

en: Text / Placeholder
ca: Text / Marcador de posició

en: Text Color
ca: Color del text

en: Text Font
ca: Tipus de lletra del text

en: Text Options
ca: Opcions del text

en: Text Transform
ca: Transformació del text

en: Text form options
ca: Opcions del formulari de text

en: Thank you for using
ca: Gràcies per utilitzar

en: Thank you for your review!
ca: Gràcies per la vostra opinió.

en: The Image option cannot be sortable if the Product Style is selected to the List Style
ca: L'opció Imatge no es pot ordenar si l'estil de producte està seleccionat per a l'estil de llista

en: The parent menu should have a # link for the submenu to open on a link.
ca: El menú pare hauria de tenir un enllaç # perquè el submenú s’obri en un enllaç.

en: Theme Button
ca: Botó del tema

en: Theme Color
ca: Color del tema

[ctx: Theme starter content]
en: Home
ca: Pàgina d'inici

[ctx: Theme starter content]
en: Logo
ca: Logotip

en: Thermometer
ca: Termòmetre

en: Thin 100
ca: Prima 100

en: Thin 100 Italic
ca: Fina 100 cursiva

en: This page doesn't seem to exist.
ca: Sembla que aquesta pàgina no existeix.

en: This sidebar will be used on EDD Single Product page.
ca: Aquesta barra lateral s'utilitzarà en la pàgina de producte individual de EDD.

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
ca: Aquesta barra lateral es farà servir a l'arxiu de productes, les pàgines del carret, finalitzar compra i el meu compte.

en: This sidebar will be used on Single Product page.
ca: Aquesta barra lateral es farà servir a la pàgina de producte individual.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbs Down
ca: Polzes avall

en: Thumbs Up
ca: Polzes amunt

en: Thumbtack
ca: Xinxeta

en: Ticket
ca: Tiquet

en: Ticket Simple
ca: Tiquet senzill

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Title
ca: Títol

en: Title & Post Meta
ca: Títol i metadades de l'entrada

en: Title Alignment
ca: Alineació del títol

en: Title Area
ca: Àrea de títol

en: Title Color
ca: Color del títol

en: Title Font
ca: Tipus de lletra del títol

en: Title Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del títol

en: Toggle Button
ca: Botó de commutació

en: Toggle Button Color
ca: Color del botó de commutació

en: Toggle Button Style
ca: Estil del botó conmutador

en: Toggle Button element
ca: Element de commutador de botó

en: Toggle Color
ca: Color del commutador

en: Toilet
ca: Lavabo

en: Toilet Portable
ca: Lavabo portàtil

en: Toilets Portable
ca: Lavabos portàtils

en: Toolbox
ca: Caixa d'eines

en: Tooth
ca: Dent

en: Top
ca: Dalt

en: Top Border Color
ca: Color de la vora superior

en: Top Border Size
ca: Mida de la vora superior

en: Top Offset
ca: Desplaçament superior

en: Torii Gate
ca: Porta Torii

en: Total + Currency symbol
ca: Total + símbol de moneda

en: Total Number of Related Posts
ca: Nombre total d'entrades relacionades

en: Total amount
ca: Import total

en: Tower Broadcast
ca: Torre de difusió

en: Tower Observation
ca: Torre d'observació

en: Trade Federation
ca: Federació de comerç

en: Trademark
ca: Marca registrada

en: Traffic Light
ca: Semàfor

en: Trailer
ca: Tràiler

en: Train
ca: Tren

en: Train Subway
ca: Tren metro

en: Train Tram
ca: Tramvia

en: Transgender
ca: Transgènere

en: Transparent Header
ca: Capçalera transparent

en: Transparent Header Button
ca: Botó de la capçalera transparent

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash Arrow Up
ca: Paperera amb fletxa cap amunt

en: Trash Can
ca: Paperera

en: Trash Can Arrow Up
ca: Paperera amb fletxa cap amunt

en: Travel
ca: Viatges

en: Tree
ca: Arbre

en: Tree City
ca: Arbre de ciutat

en: Triangle Exclamation
ca: Triangle amb exclamació

en: Trophy
ca: Trofeu

en: Truck
ca: Camió

en: Turkish Lira Sign
ca: Símbol de la lira turca

en: Turn Down
ca: Gira cap avall

en: Turn Up
ca: Gira cap amunt

en: Two Column Grid
ca: Quadrícula de dues columnes

en: Two-step checkout
ca: Finalitzar compra en dos passos

en: Type
ca: Tipus

en: Type 1
ca: Tipus 1

en: Type 2
ca: Tipus 2

en: Type 3
ca: Tipus 3

en: Type here..
ca: Escriviu aquí…

en: Typography
ca: Tipografia

en: Typography Overview
ca: Vista general de tipografies

en: Ultimate Video Player For WordPress.
ca: El reproductor de vídeo definitiu per al WordPress.

en: Ultra-Bold 900
ca: Ultra negreta 900

en: Ultra-Bold 900 Italic
ca: Cursiva ultranegreta 900

en: Umbrella
ca: Paraigua

en: Umbrella Beach
ca: Para-sol

en: Unboxed
ca: Sense contenidor

en: Underline
ca: Subratllat

en: Underline Content Links
ca: Subratlla els enllaços de contingut

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unlock Keyhole
ca: Forat de pany desbloquejat

en: Unlock with Astra Pro
ca: Desbloqueja amb l'Astra Pro

en: Upgrade Now
ca: Actualitza ara

en: Uppercase
ca: Majúscules

en: Upsell
ca: Venta dirigida

en: Use Logo SVG Icon
ca: Utilitza la icona SVG del logotip

en: Use as Background
ca: Utilitza com a fons

en: Use containers to their maximum potential with Astra Pro
ca: Utilitza contenidors al seu màxim potencial amb l'Astra Pro

en: Use every tool at your disposal to optimize your online store for conversion. All the advantages you need to make more profit!
ca: Utilitzeu cada eina a la vostra disposició per optimitzar la vostra botiga en línia per a la conversió. Tots els avantatges que necessiteu per obtenir més beneficis.

en: Use it with transparent images for optimal results.
ca: Utilitzeu-lo amb imatges transparents per a uns resultats òptims.

en: User
ca: Usuari

en: User Astronaut
ca: Usuari astronauta

en: User Check
ca: Usuari amb verificació

en: User Clock
ca: Usuari amb rellotge

en: User Doctor
ca: Usuari doctor

en: User Gear
ca: Usuari amb engranatge

en: User Graduate
ca: Usuari graduat

en: User Group
ca: Grup d'usuaris

en: User Injured
ca: Usuari ferit

en: User Large
ca: Usuari gran

en: User Lock
ca: Usuari amb bloqueig

en: User Minus
ca: Usuari menys

en: User Secret
ca: Usuari secret

en: User Shield
ca: Usuari amb escut

en: User Tag
ca: Usuari amb etiqueta

en: User Tie
ca: Usuari amb corbata

en: Users
ca: Usuaris

en: Users Gear
ca: Usuaris amb engranatge

en: Variable Product Button
ca: Botó de producte variable

en: Variable Product Button Text
ca: Text del botó de producte variable

en: Vault
ca: Caixa forta

en: Vector Square
ca: Vector quadrat

en: Venus Double
ca: Venus doble

en: Venus Mars
ca: Venus Mart

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Vest
ca: Armilla

en: Vest Patches
ca: Armilla amb pedaços

en: Vial Circle Check
ca: Vial amb cercle verificat

en: Vial Virus
ca: Vial amb virus

en: Video
ca: Vídeo

en: View Astra Pro Features
ca: Visualitza les característiques de l'Astra Pro

en: View Details
ca: Mostra els detalls

en: View all posts by %1$s
ca: Mostra totes les publicacions de %1$s

en: View your shopping cart
ca: Mostra la cistella de la compra

en: Viruses
ca: Virus

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Voicemail
ca: Missatge de veu

en: Volcano
ca: Volcà

en: Volleyball
ca: Voleibol

en: Volume Low
ca: Volum baix

en: Volume Off
ca: Volum apagat

en: Volume Xmark
ca: Volum Xmark

en: Walkie Talkie
ca: Walkie-talkie

en: Wallet
ca: Moneder

en: Wand Magic
ca: Vareta màgica

en: Wand Magic Sparkles
ca: Vareta màgica amb espurnes

en: Wand Sparkles
ca: Vareta amb espurnes

en: Warehouse
ca: Magatzem

en: Water
ca: Aigua

en: Water Ladder
ca: Escala de piscina

en: Website
ca: Lloc web

en: Week %s
ca: Setmana %s

en: What Others Have Said
ca: El que altres han dit

en: Wheelchair
ca: Cadira de rodes

en: Wheelchair Move
ca: Desplaçament en cadira de rodes

en: When Results Found
ca: Quan es trobin els resultats

en: When Results Not Found
ca: Quan els resultats no es trobin

en: Whiskey Glass
ca: Got de whisky

en: White Label
ca: Marca blanca

en: Why Us
ca: Per què nosaltres

en: Wide
ca: Ample

en: Wide Center 20/60/20
ca: Centre ampli 20/60/20

en: Widget
ca: Giny

en: Widget
ca: Giny

en: Widget color options
ca: Opcions del color del giny

en: Widget content typography
ca: Tipografia del contingut del giny

en: Widget title typography
ca: Tipografia del títol del giny

en: Width
ca: Amplada

en: Wikipedia W
ca: Viquipèdia W

en: Wind
ca: Vent

en: Window Maximize
ca: Maximitzar la finestra

en: Window Minimize
ca: Minimitzar la finestra

en: Window Restore
ca: Restaurar la finestra

en: Wine Bottle
ca: Ampolla de vi

en: Wine Glass
ca: Copa de vi

en: Wine Glass Empty
ca: Copa de vi buida

en: Won Sign
ca: Símbol del won

en: Woo Cart
ca: Cistella Woo

en: Woo Cart Icon Color
ca: Color de la icona de la cistella del Woo

en: WooCommerce Cart
ca: Cistella del WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar
ca: Barra lateral de WooCommerce

en: WordPress Logo
ca: Logotip del WordPress

en: WordPress Nonce not validated.
ca: Nonce del WordPress no validat.

en: WordPress Theme
ca: Tema del WordPress

en: Wordpress Simple
ca: WordPress simple

en: Worm
ca: Cuc

en: Wrench
ca: Clau anglesa

en: Write a Review
ca: Escriu una ressenya

en: X Ray
ca: Raigs X

en: Xmarks Lines
ca: Línies Xmarks

en: Yahoo Logo
ca: Logotip de Yahoo

en: Yen Sign
ca: Símbol del ien

en: You don't have the access
ca: No teniu accés

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El vostre comentari està a l'espera de la moderació.

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: breadcrumbs aria label]
en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s comentari a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s comentaris a &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: placeholder]
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: product categories]
en: %1$s Product | %1$s Products
ca[0]: %1$s Producte
ca[1]: %1$s Productes

en: reddit Logo
ca: Logotip de reddit

en: us-Sunnah Foundation
ca: Fundació us-Sunnah
